Press enter to see results or esc to cancel.

Fumigacja kościoła, cerkwi, świątyni lub innego obiektu

Fumigacja kościoła to zabieg identyczny jak fumigacja domu, przy czym większa tutaj jest kubatura gazowanego obiektu w związku z czym czas trwania fumigacji oraz ilość użytego gazu i często jego stężenie musi być większe. Proces fumigacji kościoła wygląda tak samo jak proces fumigacji domu i składa się z analizy obiektu, uszczelnienia go, wpuszczeniu gazu czyli etapu właściwego fumigacji oraz odgazowaniu i odwietrzeniu. Często po wykonanej fumigacji kościoła stosuje się dodatkowo impregnację drewna preparatem Xilix Gel.

Fumigacja kościoła – rodzaje kościołów

Fumigacji może być poddany np. kościół murowany z drewnianą wieżą lub w kościoł w całości drewniany np. cerkiew.

Fumigacja kościoła a zwalczane szkodniki drewna

Gazowanie kościoła zwalcza wszystkie szkodniki drewna występujące i żerujące w Polsce. Do najbardziej znanych z nich należą spuszczel pospolity i kołatek domowy.

Fumigacja kościoła a inne metody likwidacji szkodników

Fumigacja to najlepszy sposób na zwalczanie szkodników drewna w kościele. W przypadku gdy z jakiś powodów nie możemy jej zastosować stosujemy żelowanie Xilix lub bardzo rzadko nagrzewanie mikrofalami (ta metoda ma sens np w przypadku likwidacji szkodników które są w ławkach kościelnych, a nie w elementach konstrukcyjnych).