Press enter to see results or esc to cancel.

Fumigacja domu – gazowanie domu

Fumigacja domu to chemiczna metoda zwalczania szkodników drewna (potocznie korników) w domu. Ta metoda dezynsekcji polega na wpuszczeniu do szczelnie zabezpieczonego obiektu silnego toksycznie gazu – zazwyczaj fosfowodoru PH3, zwanego gazem na korniki. Fumigacja jest zabiegiem bardzo wszechstronnym ponieważ gaz dociera to najbardziej trudno dostępnych miejsc, tam gdzie np inne metody nie docierają (żelowanie, mikrofale). Fumigacja jest zabiegiem bardzo niebiezpiecznym, podczas gazowania nie może w obiekcie znajdować się człowiek. Fumigacja trwa około 10 dni, czasami krócej, czasami dłużej – wszystko w zależności od stopnia porażenia domu przez szkodniki drewna.

Fumigacja domu cena

Fumigacja domu cena nie jest możliwa do określenia gdyż podlega indywidualnej wycenie ze wględu na mnogość czynników, które kształtują cennik.

Fumigacja domu a zwalczane szkodniki drewna

Fumigacja co do zasady zwalcza wszystkie owady żyjące w drewnie (ksylofagi, drewnojady, korniki, szkodniki drewna) ale najpopularniejsze w Polsce to spuszczel pospolity i kołatek domowy.

Fumigacja domu a rodzaj drewna i obiektu

Procesowi fumigacji możemy poddawać zarówno drewno liściaste jak i iglaste. Zarówno domy murowane z drewnianym dachem – więźbą dachową jak i w całości drewniane (domy z bala).